Kdo jsem

Jmenuji se Daniel Behina, žiji v Praze a již 20 let se věnuji kreativnímu designu tiskovin a digitálních produktů a vývoji webů. Pomáhám obsahu získat ten správný výraz, aby co nejlépe oslovil své čtenáře a příjemce sdělení.

Miluji dobrý design. V designu mne nejvíce baví dodávat kompletní řešení, vymýšlet jednotný styl komunikace pro celou společnost ve všech jejích oblastech a podpořit tak jednotný dojem ze značky. Vizuální koncepty a stavění základů vizuální komunikace jsou pro mne obrovskou výzvou. Moderní designér se nesmí svázat se zařízením, které je pouze prostředkem komunikace.

Jsem připraven řešit design napříč médii ať již se jedná o tiskové materiály, letáky, inzerci, webové stránky, prezentace nebo mobilní aplikace. Dobrý design je neviditelný, ale dobře poslouží svému obsahu. Ke své práci používám rutinně nástroje z rodiny Adobe Creative Suite a ostatní potřebné vybavení.

Svůj čas dělím mezi design, front-end development a vývoj webů na Drupalu. Dříve jsem psal kódy i v ASP, také v čistém PHP, ale Drupal mne očaroval svou flexibilitou, škálovatelností a především skvělým návrhem a čistým kódem. Dále používám SASS, CSS3, HTML5, jQuery, Javascript a časem možná přidám i Objective C a Ruby. Z nástrojů denně používám Git, JIRA, Confluence, Axure a další podle potřeby.